Gemini Techniek B.V.

Lídr ve světě plnicích, dávkovacích a čisticích technologií

Úvod 9 Strojní zařízení 9 Gemini Techniek B.V.

O společnosti Gemini Techniek B.V.

Firma se sídlem v Haaksbergenu v Nizozemsku je společnost zabývající se procesním inženýrstvím a výrobcem strojů. Gemini je lídrem ve světě plnicích, dávkovacích a čisticích technologií. Kromě výroby standardních strojů se Gemini specializuje na poskytování řešení na míru pro vaše individuální potřeby. S více než 35 lety zkušeností je schopna nabídnout kompletní balíček počínaje inženýringem, výrobou a uvedením do provozu instalací na klíč.

Sortiment Gemini Techniek B.V.

Plnící stroje

Plnění lze rozdělit do dvou hlavních technologií

Objemové plnicí stroje

Objemové plnicí stroje jsou založeny na samonasávacím válci. Uvnitř tohoto válce se pohybuje píst a délka zdvihu a průměr pístu určuje plnicí objem.

Gravimetrické plnicí stroje

Gravimetrické plnicí stroje měří přesnou hmotnost pomocí ventilu, který je umístěn nad elektronickou váhou. Váha v kombinaci s programem vážení řídí činnost ventilu, což vede k procesu vážení.

Dávkovací stroje

Dávkování barvy (často označované jako tónování) lze rozdělit do dvou výrobních metod:
tónování „v plechovce“ nebo dávkové dávkování.

Tónování v plechovce (In-can tinting)

In-can tinting znamená, že různé jednotlivé komponenty jsou dávkovány přímo do prodejního balení. Tato metoda obchází potřebu vyrábět velkou dávku nebo pro speciální plnicí systém. Také eliminuje potřebu pravidelného čištění míchací nádoby (nádob) a plnicího systému po každé výměně produktu.

Dávkování v šarži

Dávkování šarže znamená, že různé jednotlivé složky jsou dávkovány do velkých dávek, smíchány a připojeny k plnicímu systému, aby byly přesně umístěny do konečného prodejního balení. Dávkování šarží je skvělé řešení pro uživatele, kteří již mají plnicí systém nebo preferují větší homogenizované dávkované šarže pro svůj materiál.

Čistící stroje

Řada čisticích strojů je navržena pro různé typy procesních nádob.

Systémy mohou být navrženy tak, aby využívaly chemické čisticí prostředky na bázi vody, žíravin nebo rozpouštědel – můžeme vám pomoci určit, co bude nejúčinnější pro odstranění vašich nečistot.

Průmysl barev a nátěrů

Pro průmysl barev a nátěrů může Gemini Techniek nabídnout čisticí/mycí stroje pro mobilní nádoby s otevřenou střechou.

Myčka nádob Gemini nabízí zákazníkům zdravotně nezávadné a bezpečné řešení pro čištění různých typů výrobních nádob obsahujících pryskyřice barev nebo jiné chemikálie. Vzhledem k tomu, že pračka čistí nádoby plně mechanicky, nejsou pracovníci ve výrobě během procesu čištění vystavováni chemickým výparům a snižuje se fyzická práce. Výsledkem je, že GemiClean VW přináší bezpečnější výrobní procesy a lepší pracovní podmínky.

U modelu GemiClean VW-S (malý) také 200 ltr. lze manipulovat se sudy bez vývodu. Pro menší sudy/nádoby máme k dispozici model GemiClean DW (bubnová pračka).

Tapety a podlahové krytiny

Gemini Techniek úspěšně představila pračky pro rotační síta a stěrky v tapetářském průmyslu. GemiClean SW (pro rotační síta) a GemiClean RW (pro stěrky) jsou velmi účinné a vysoce výkonné čisticí stroje. Obě pračky jsou vyvíjeny ve spojení s poznatky a znalostmi různých evropských výrobců tapet. Typickou vlastností GemiClean SW je například vertikální poloha mycích skříní, aby se zabránilo poškození sít při nakládání a vykládání. Kromě toho se ve znečištěném prostoru pračky nenacházejí žádné pohyblivé části. Typickou vlastností GemiClean RW je vysokotlaké čištění vnitřní i vnější strany stěrky. Stroj je určen pouze k čištění stěrek a během jednoho mycího cyklu lze vyčistit až 6 stěrek.

Textilní průmysl

Pro textilní průmysl lze použít stejné pračky. Rotační síta lze čistit / mýt pomocí GemiClean SW a stěrky lze čistit pomocí pračky GemiClean RW. Pračka GemiClean CW kombinuje čištění sít a stěrek. Stroj GemiClean DW (bubnová pračka) lze použít k čištění např. plast 60 l & 120 litrů vany běžně používané v tomto odvětví.

Pomocí GemiClean VW (myčka nádob) lze čistit mobilní nádoby. Všechny pračky si poradí s vodou nebo jinými čisticími kapalinami, jako jsou rozpouštědla. Pračky jsou k dispozici také v provedení odolném proti výbuchu (ATEX).

Ke stažení

Katalog ke stažení

Katalog ke stažení