RÖHRIG

Granulované přírodní kamenivo

Úvod 9 Speciality 9 Röhrig

O společnosti RÖHRIG

Potřeba doplnit

Oblasti použití

Beton

Kromě estetických kvalit nabízejí naše rozmanité obkladové písky a vysoce kvalitní drť pro použití v betonových výrobcích četné funkční výhody. Jsou odolné vůči okolním vlivům a zajišťují bezpečné, protiskluzové, a především odolné povrchy. Ať už pro zušlechtění pohledového betonu na fasádách nebo v interiéru, na dlažebních deskách, dlažebních kostkách a betonovém nábytku. Četné pěší zóny, nádražní náměstí a další venkovní plochy ve veřejném i soukromém prostoru byly navrženy s našimi záměrnými kvalitami. Kromě písku a vysoce kvalitní štěpky jsme tyto oblasti produktů neustále rozvíjeli. Naše produktové řady granomix®face, granostar®face a granolux®face nyní nabízejí našim zákazníkům širokou škálu kreativních možností.

granoface®natural

Přirozená barevná paleta žuly

Naše rozmanitá dekorativní drť a písky v barvách krystalické šedé, červené, krystalicky černé, krystalicky světlé a krystalicky žluté jsou čisté přírodní produkty, které těžíme výhradně z našich vlastních lomů v Odenwaldu.

Produkty granoface®natural jsou ideální pro použití do betonových dlažeb, desek, speciálních dílů a fasád díky své jedinečné, hrubě krystalické struktuře, harmonickému zbarvení, homogennímu mineralogickému a chemickému složení a také odolnosti vůči mrazu a posypové soli. Povrchy vyrobené z naší dekorativní drtě můžete ošetřit mnoha způsoby: oklepáváním, zvlněním, jemně mytím, broušením, okyselením a tryskáním. Přírodní dekorativní drť a písky: I ta nejjemnější zrna jsou vysoce odprášená a vysušená ohněm. Jejich podíl jemných částic je definován a ve velikosti částic nedochází k žádnému kolísání.

granomix® face

Kombinace barev a zrn

Pro design vysoce kvalitních a rozmanitých povrchů je granomix® face dalším z našich špičkových přírodních produktů, který se již osvědčil v dlažebních kostkách, deskách a fasádách. Křivky zrnitosti jsou definovány a optimálně odstupňovány; konzistentní složení zaručuje optimální výsledek produktu. Různé velikosti zrn a různé barvy lze libovolně kombinovat a vytvořit tak velmi personalizované a mimořádně živé povrchy.

granostar® face

S přirozeným třpytivým efektem

S naším produktem granostar® face – vyrobeným speciálně pro betonové povrchy – vám nabízíme řadu nových možností, jak se odlišit od stávajících betonových povrchů na trhu. Výjimečně přirozený vzhled s vylepšeným třpytivým efektem umožňuje jedinečné možnosti designu s kovovými efekty – ideální pro moderní povrchy s vysokými designovými standardy. Tento produkt se také skládá výhradně z přírodních a stálobarevných surovin. Dodává se vlhký ze skladu.

granolux® face

Nejjemnější a nejvzácnější povrchy se zvláštním pocitem

granolux® face odpovídá nejnovějším trendům v architektuře a stavebnictví. Ultrajemná zrnitost 0,1 až 1,0 mm této nové produktové řady umožňuje dosáhnout zvláště kompaktní povrchy s jedinečným leskem. Vysoká, 100% čistá kvalita našich surovin také zajišťuje působivě jednotné zbarvení, barevnou čistotu a barevnou stálost.

granolux® face má výjimečně stabilní zpracovatelnost a vyloučení jemnozrnného materiálu znamená, že není potřeba další voda nebo přísady do betonu.

Ultrajemné složení betonu tak lze rychle a s bezpečnou aplikací upravit. Absolutně prémiový produkt naší společnosti nastavuje zcela nové standardy v povrchové úpravě betonových výrobků a splňuje ty nejvyšší nároky.

granodiamant®

Výjimečná čistota, lesk a tvrdost

Křemen vypadá jako nebroušený diamant – a stejně jako diamant patří mezi nejtvrdší suroviny na světě. Náš ušlechtilý, vysoce čistý minerál se dokonale hodí pro použití ve stěnových a podlahových systémech, kompozitech, pohledových nebo architektonických betonech, plastech, skle a keramice. Může být také použit v různých dekorativních aplikacích pro velmi speciální povrchové úpravy.

granodiamond® zaujme především svými brilantními vizuálními vlastnostmi: Křišťálové povrchy vykazují mimořádný skelný lesk a lomové povrchy vysoce kvalitních zrn se zdají být bezbarvé až průhledné. Při zpracování tohoto výjimečného křemene vzniká výrazný dojem hloubky. Fascinující 3D efekty lze dosáhnout s hrubými zrny jejich zapuštěním do tmavých až tmavě černých materiálů a odpovídajícím zpracováním povrchů. Jemnější zrnitost zajišťuje přirozeně lesklé, velmi jemné povrchy s příjemným pocitem. V závislosti na aplikaci může být minerál také zpracován různými způsoby.

Díky své tvrdosti je granodiamond® extrémně odolný a odolný. Zaručuje tedy velmi vysokou odolnost proti nárazům, nárazům a poškrábání ve všech oblastech použití. Tento špičkový produkt tak dokonale kombinuje estetiku a funkčnost – pro nejvyšší nároky.

Speciální aplikace

Produkty granolines a granocoats

RÖHRIGgranit® znamená neustálý výzkum a vývoj ve všem, co se týká žuly. Nikde to není patrnější než u našich výrobků granolines a granocoats, které neustále vyvíjíme podle požadavků a přání našich zákazníků. Pro ještě větší rozmanitost a rozsah použití naší vysoce kvalitní žuly Odenwald.

granoflour®

Úspěšný, v praxi ověřený klasický produkt

granoflour® je prvotřídní minerální surovina, která se vyrábí z různých velikostí zrn v komplexním procesu přípravy. Po rozdrcení, vysušení a odprášení představují rafinované frakce zcela speciální produkt nejvyšší kvality. Vlastnosti a oblasti použití: Ať už na mostních plochách, parkovacích a dopravních plochách, průmyslových podlahách nebo polymerbetonu, omítkových těsnicích systémech, dekorativních podlahových krytinách a bitumenových systémech, granoflour® vytváří optimální spojení mezi funkcí a designem. Poskytuje protiskluzové a extrémně odolné povrchy s přirozeným a vysoce estetickým vzhledem. granoflour® odolává dynamickému zatížení, vlivům prostředí i tepelnému, chemickému nebo mechanickému namáhání.

top granoflour®

Pro velmi zvláštní ambice

Pro naši špičkovou produktovou řadu granoflour® používáme pouze ty nejkvalitnější a nejpečlivěji vybrané žuly z našich vlastních lomů. Tuto sérii obecně nabízíme ve zvláště sofistikovaných odstínech světlého křišťálu, antracitu a černého křišťálu. Vlastní barevné přechody však mohou být vytvořeny smícháním tří základních produktů. Žula tak vytváří nadčasové barevné akcenty – od světle šedé po černou.

Vlastnosti a oblasti použití: granoflour® top se používá všude tam, kde chcete vytvořit obzvláště stylové a esteticky příjemné dekorativní efekty – v architektuře i v akvaristice a teraristice. Zde je kromě vytříbeného vzhledu vyžadována mimořádně vysoká čistota materiálu.

granostar®

Hvězda mezi našimi žulovými výrobky

Díky svému mimořádně brilantnímu vzhledu a přirozenému lesku suroviny je granostar® absolutní prémiový produkt získaný z nejpečlivěji vybraných přírodních žulových ložisek. Produkt, který jsme vyvinuli pro jednoznačně nejvyšší nároky. I v malých množstvích granostar® zajišťuje naprosto jedinečný vzhled v dokonale stálobarevných a zářivých odstínech. Extrémně kvalitní produkt je proto k dispozici i v malých množstvích, již od jednoho kilogramu. Vlastnosti a oblasti použití: granostar® byl vyvinut pro nejnáročnější aplikace, například v kaučuku, laminátech, omítkách, tapetách nebo kompozitech – esteticky to nejlepší, co přírodní žula dokáže.

granostar® light

Pro jemnější a teplejší povrchové zážitky

Krátce po velmi úspěšném uvedení našeho vysoce kvalitního špičkového produktu granostar® na trh naši zákazníci vyjádřili přání, abychom mohli využít neobvyklý třpytivý efekt elegantní žuly v dalších barevných variantách, které mají subtilnější a teplejší, třpytivý vzhled. Toto přání se nám podařilo naplnit vývojem granostar® light. Výrobek je nyní dostupný v 17 barevných variacích a těší se velké oblibě. Vlastnosti a oblasti použití: granostar® light lze použít všude tam, kde se snoubí touha po vynikajícím vzhledu s velkými plochami nebo speciální požadavky na robustnost povrchu, například v souvislosti s podlahovými nátěry v interiérovém designu. Jemný, ale poutavý třpytivý efekt produktu vytváří působivý a zároveň klidný, esteticky přesvědčivý vzhled.

granocoat®

Pro moderní kamenné povrchy se speciálními efekty

Pro naše produkty granocoats jsme vyvinuli proces potahování, který například použitím speciálních receptur umožňuje dodatečné estetické efekty. Tento proces potahování lze aplikovat na všechny produkty granolines®, v závislosti na požadavcích zákazníka. Posledním vývojem je zde rozšíření řady granocoat® select. Nyní nabízí atraktivnější barevné tóny s ještě opulentnějším charakterem díky přirozenému lesku.

granodiamant®

Výjimečná čistota, lesk a tvrdost

Křemen vypadá jako nebroušený diamant – a stejně jako diamant patří mezi nejtvrdší suroviny na světě. Náš ušlechtilý, vysoce čistý minerál se dokonale hodí pro použití ve stěnových a podlahových systémech, kompozitech, pohledových nebo architektonických betonech, plastech, skle a keramice. Může být také použit v různých dekorativních aplikacích

pro velmi speciální povrchové úpravy.

granodiamond® zaujme především svými brilantními vizuálními vlastnostmi: Křišťálové povrchy vykazují mimořádný skelný lesk a lomové povrchy vysoce kvalitních zrn se zdají být bezbarvé až průhledné. Při zpracování tohoto výjimečného křemene vzniká výrazný dojem hloubky. Fascinující 3D efekty lze dosáhnout s hrubými zrny jejich zapuštěním do tmavých až tmavě černých materiálů a odpovídajícím zpracováním povrchů. Jemnější zrnitost zajišťuje přirozeně lesklé, velmi jemné povrchy s příjemným pocitem. V závislosti na aplikaci může být minerál také zpracován různými způsoby.

Díky své tvrdosti je granodiamond® extrémně odolný. Zaručuje tedy velmi vysokou odolnost proti nárazům, nárazům a poškrábání ve všech oblastech použití. Tento špičkový produkt tak dokonale kombinuje estetiku a funkčnost – pro nejvyšší nároky.

Ke stažení

Katalog granodiamonds

Katalog granofaces

Katalog granolines, granocoats